Для технічних записів заводжу окремий журнал. Прошу до нотаток інженегра. Оскільки я постійно працюю і щоразу з’являються якісь ідеї, то записи в ньому будуть з’являтися частіше.
Якщо помітите помилку на цій сторінці, будь ласка, виділіть її вказівником миші та натисніть Ctrl+Enter. Зробімо наше мовлення чистішим!
2009-10-24
2009-10-13
Hello, world!
Як зізнався, що закінчив радіофізичний факультет, мені запропонували практичну задачу: треба побудувати стартовий годинник, щоб він бікав від 55-ї до 60-ї секунди щохвилини. А що,— подумалося,— адже не ликом ми пошиті. Почавши потрохи розбиратися з мікроконтролерами PIC, осяяло: все знайоме; дідько, ми ж стільки теорії вже вивчили, навіть були якісь лабораторні, щось моделювали на SPICE тощо!
Словом, мене захопило… До того ж є додатковий виклик: розробляти з допомогою відкритих та безкоштовних інструментів. gEDA, SDCC, GPUTILS, gpsim — вони незаслужено уникаються професійними інженерами.
Нарешті за тиждень збірки й налаштування запрацювала перша доробка-мигалка (Hello, world!). Щоразу чогось бракувало: то з’ясувалося, що половинки плати не з’єднані між собою, і деталі довелося переставити; то програматор ICD2 не визначається системою (треба було просто не підключати до нього блок живлення). А вже геть несподіванкою стало те, що у мікроконтролера немає власного генератора (подяка Армену за підказку), і годі його завести без зовнішнього осцилятора.
Нарешті, як все запрацювало, далі буде легше. Адже тепер є який-не-який досвід. Електроніка — це чудово, радіофізичний факультет — це сила!