Знадобилися тут словники екзотичної східної мови і так, щоб не шматувати папір у пошуку слова. До цих пір я успішно і дуже зручно користуюся StarDict, от і подумалося, що непогано було б знайти та причепити до нього потрібну мені мову.
Відверто, було непросто: вона ніяк не хотіла знаходитися. Десь трапилися два романізовані словники по чотири тисячі (!) слів у кожному напрямку, проте цього мало у житті. Нарешті з нечастих натяків зрозумів, що є можливість здобути шукане, сконвертувавши з комерційного Вавілону. Так з’явилося рішення:
Procedure 1. Конвертація словників Вавілону для StarDict
Встановлюємо редактор словників StarDict
[sakhnik@incognito ~]$ sudo apt-get install stardict-utils
Беремо потрібні словники
Можна, наприклад, так:
[sakhnik@incognito ~]$ wget http://info.babylon.com/glossaries/389/Babylon_English_Hebrew.BGL
Починаємо чаклувати
Спочатку потрібно отримати його текстовий вигляд. Для цього запускаємо утиліту
stardict-editor
, нацьковуємо на щойно отриманий файл, правильно вказуємо тип.BGL
і запускаємо перетворення клавішею . Як на мене, графічний інтерфейс для компіляторів чи фільтрів — це сумнівне рішення, тому що таку дію більше не можна автоматизувати, а це стало б у нагоді у наступних кроках.Поправляємо вихідний код словника
Світ неідеальний, принаймні, зараз. Виявилося, що отриманий перед цим текстовий файл в деяких місцях містить неправильно закодовані символи, які я просто видалив. Крім того, в суміші східних та західних фраз недостатньо інформації для коректного відпрацювання GNU fribidi. В цьому випадку довелося трохи попрацювати напильником (редактором vim) з регулярними виразами. Насправді, це була справжня чорна магія, бо на це довелося витратити кілька годин.
Компілюємо
Нарешті, тим самим
stardict-editor
компілюємо вихідний код.babylon
у зрозумілий для StarDict вигляд.Результат
Це просто рай якийсь, бо у школі та й в університеті нам доводилося користуватися таки дерев’яними книжками. Хоч і витрачали багато часу на пошук слів, проте ми таким чином знали йому ціну, і це була дуже проста й надійна мотивація для запам’ятовування.
Немає коментарів:
Дописати коментар